AKADEMIA ŚWIADOMEGO ODDECHU - REBIRTHING - WARSZAWA

Kategoria: Wydarzenia Poprawiono: sobota, 15, sierpień 2020

AKADEMIA ŚWIADOMEGO ODDECHU - REBIRTHING - WARSZAWA
Od 7 września zapraszamy na cotygodniowe zajęcia ze świadomym oddechem - Rebirthing.
W każdy poniedziałek o 19.00 w Warszawie
Zapisy: https://oddech.nakiedy.pl

Oddech to Życie.
Akademia Świadomego Oddechu - Rebirthing to spotkanie z drugim człowiekiem, w przestrzeni prawdy, akceptacji, szacunku, uważności. Stwarza przyjazną przestrzeń do zaistnienia zmiany.

Coraz więcej badań wskazuje na to, że oddech nie jest tylko prostą czynnością dostarczania tlenu do organizmu. To znacznie głębszy proces, który służy nie tylko funkcji biologicznej podtrzymania życia, ale także działa na nasz układ nerwowy, mózg i ogólny stan równowagi. A co może się stać jeśli dodać do wykonywanego oddechu jeszcze świadomość tego procesu i uważność na subtelne sygnały jakie wtedy pojawiają się w naszym ciele i w naszych emocjach?

Co się dzieje, gdy pojawia się więcej ludzi (grupa) łączących się w oddechu? Z jak wielką energią do zmiany mamy do czynienia?

Praktykowanie świadomego oddechu (rebirthingu) wpływa korzystnie na wszystkie płaszczyzny naszego życia. Harmonizuje stan zdrowotny, zmniejsza stres, ułatwia uwalnianie niepotrzebnych już - a przechowywanych jeszcze w ciele - emocji, pogłębia naszą uważność i ułatwia dokonywanie korzystnych dla nas decyzji i wyborów w oparciu o nową perspektywę widzenia samego siebie.
Wiele osób odkrywa rebirthing jako korzystną dla siebie praktykę. Z powodzeniem stosują ją w różnych momentach swojego życia, często też w trudnych, bolesnych, a nawet gdy tracą nadzieję na polepszenie swojej sytuacji. Przyczyny sięgania do tej metody są bardzo różne, począwszy od zwykłej ciekawości, poprzez chęć uzyskania wsparcia i pomocy, aż po chęć osiągnięcia trwałego dobrostanu.

Największe efekty można uzyskać, gdy praktyka oddechowa stosowana jest systematycznie i długoterminowo. Powtarzane sesje oddechowe skutkują poczuciem postępu, zwiększonej pewności siebie, szczęścia i przywróconego poczucia sprawczości w swoim życiu, jak też szerszego widzenia i rozumienia siebie i innych.

Niektóre osoby stosują połączone oddychanie w celu uzyskania relaksu, luzu, wyciszenia emocji oraz osiągnięcia stanu błogości. Inni potrzebują głębszych zmian, ponieważ chcą istotnie poprawić jakość swojego życia. Jeszcze inni po prostu nadal poszukują czegoś dla siebie i świadomy oddech często podsuwa im najlepszy kierunek zmian.

Praktykując rebirthing można:
• uwolnić napięcia w ciele i pozbywać się stresu,
• nauczyć się zdrowo i swobodnie oddychać,
• odbudować zdrowie, siły witalne i energię do życia i działania,
• stosować połączony oddech do integracji trudnych sytuacji życiowych,
• zmieniać swoje dotychczasowe życie w bardziej radosne, szczęśliwe i satysfakcjonujące,
• uporządkować, zrozumieć i zaakceptować swoją przeszłość,
• otworzyć w sobie przestrzeń na zmiany,
• budować zdrowe relacje ze sobą, ludźmi i światem zewnętrznym,
• kształtować w sobie postawę odpowiedzialności za efekty swoich myśli, emocji i działań,
• pozbywać się ograniczających, irracjonalnych lęków,
• pogłębiać świadomość siebie: swoich myśli, uczuć i ciała,
• budować poczucie bezpieczeństwa, stabilności i odpowiedzialności w życiu,
• wybierać i utrwalać pozytywne przekonania, które służą indywidualnemu rozwojowi,
• mieć kontakt z samym sobą i świadomość swoich potrzeb, marzeń i planów oraz kształtować umiejętność ich realizacji,
• poznać ludzi w podobny sposób dążących do zmian i posłuchać ich historii,
• pogłębiać poczucie indywidualnego sensu życia

Rebirthing jest metodą dającą dużą wolność i swobodę w rozwoju oraz budującą intuicję w indywidualnym poruszaniu się drogą zmian i kształtowania samego siebie.

Akademia Świadomego Oddechu - Rebirthing

Miejsce: ul. Grażyny 15 Warszawa (stacje metra Racławicka/Pole Mokotowskie) Naturalne Centrum Terapii, SALA Biała, parter

Opłata za jedno spotkanie: 50 PLN

Zapisy: https://oddech.nakiedy.pl

Prowadzący:
Paweł Trzciński (kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Sylwia Wolf http://www.sylwiawolf.com (kontakt: http://sylwiawolf.com/kontakt/)